Výlet jednoho paka

15. února 2013 v 13:32 | Ray Procter |  Téma týdne
Vzpomínek je plná celá naše mysl. Postupně nám je pak přehrává podle situace, v jaké zrovna jsme, či podle našich myšlenek. Já si zrovna vybavuji jedno magické datum a to 27. října 2010. Magické bude ale jen pro mě. Nepamatuji si všecko do detailu, ale i tak to mám v živé paměti.

Byl to první den podzimních prázdnin - středa - a já si naplánoval dobrodružný výlet přes 300 km od domova. A tak se kluk z venkovské Vysočiny vydal na Moravu do Ostravy. Pěkně vlakem. Doma by mi to samozřejmě jen tak neprošlo, a tak jsem na počítači napsal na papír pár informací o školním výletu a k mému štěstí to u rodičů prošlo. Mamka mi ještě se zájmem balila věci a ať si prej nic nezapomenu. A já přitom věděl, že dvoje kalhoty opravdu potřebovat nebudu. :D

Tak jsem se pak vydal vlakem na cestu. Samo sebou, že sem se docela bál. Byla to totiž má první jízda vlakem, kdy jsem jel sám a ještě takhle daleko. Vytiskl jsem si na papír všechny spoje, abych věděl, kdy mi co jede. Kupodivu jsem nezabloudil a nikde se neztratil a dojel jsem do cíle.

V cíli - na nádraží - čekala ta nejkrásnější dívka, kterou jsem kdy poznal. Od první chvíle jsem se styděl. Dlouho jsem otálel s první pusou. To víte, nebyl jsem žádný lamač dívčích srdcí. Byl jsem kluk ze zapadákova a pořád jsem. Také jsem se svezl poprvé tramvajkou, dneska už jí jezdím sám bez problémů. Prožil jsem s tou krásnou dívkou tři nádherné dny, strávené na krásných místech. Vím, že jsem ji i požádal o ruku. Byli to krásné prázdniny.

No dnes už uběhlo pár let od tohoto dne a 2. 6. 2013 to budou tři roky, co jsme spolu a stále se milujeme. Mně se blíží maturita a po jejím úspěšném absolvování začneme nový společný život ve svém vlastním domově. Všechno co jsme tedy dosud prožili, za to stálo. A jsem rád, že jsem se jako mladé, nezkušené pako rozhodl za svou láskou cestovat. Kdyby ne, nic z toho co je dnes, by se nestalo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama